118 Görüntülenme
Malazgirt 1071 izle
3.7 IMDB Puanı

Malazgirt 1071 izle

(Malazgirt 1071)
Senaryo Özgür Bakar, Alper Kivilcim
Malazgirt 1071 (2022) izle ⚡ 1080p 4K film izleme kalitesi ile Malazgirt 1071 Full HD HDfilmizlefan ile film seyredin ⭐ Malazgirt 1071, 2022 yılında gösterime giren, Cengiz Coşkun'un başrolünde yer aldığı bir tarih filmidir. Filmin yönetmenliğini Özgür Bakar ve Bilal Kalyoncu üstlenmiştir.

Filmde, Sultan Alparslan'ın, 1071 yılında Bizans İmparatorluğu'na karşı Malazgirt Meydan Muharebesi'ni kazanarak Anadolu'nun kapılarını Türklere açması anlatılıyor.

Filmin konusu şu şekildedir:

Sultan Alparslan, Anadolu'ya amcası Tuğrul Bey döneminde başlayan seferleri devam ettirmektedir. Bizans'ta yaşanan iç karışıklıklar da Türklerin Anadolu'da hızlıca yol almasının önünü açmıştır.

Kraliçe Ludika'nın ani bir operasyonu ile tahta geçen Diyojen, Türkleri Anadolu'dan atmayı planlar. Malazgirt ovasında iki ordunun karşı karşıya gelmesinin ardından Türklerin bu topraklarda bin yıllık serüveni başlar.

Film, Anadolu ve Türk tarihinin en önemli tarihi olaylarından biri olan Malazgirt Meydan Muharebesi'ni, görkemli sahneleri ve heyecan verici hikayesi ile beyaz perdeye taşıyor.