59 Görüntülenme
Mezarcı 2017 izle
4.7 IMDB Puanı

Mezarcı 2017 izle

(Mezarci)
Senaryo Talip Karamahmutoglu, Osman Sahin
Mezarcı (2017) izle ⚡ 1080p 4K film izleme kalitesi ile Mezarcı Full HD HDfilmizlefan ile film seyredin ⭐ Mezarcı, 2017 yapımı bir Türk dram ve komedi filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Talip Karamahmutoğlu üstlenmiştir. Filmin başrollerinde Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Turan Özdemir, Mustafa Uzunyılmaz, Orhan Aydın, Sadık Gürbüz, Hikmet Karagöz, Adem Yılmaz ve Hakan Eksen yer almaktadır.

Film, Almanya'da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder'in, babasının vefatıyla memleketi olan Dalaman Şerefler Köyü'ne dönmesiyle başlar. Ejder, köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanlarıyla karşılaşınca, mezarcılık konusundaki birikimlerini para kazanmak için kullanmaya karar verir.

Ejder, köyün yerlilerinden Pabuç Ali'nin yardımıyla, zenginlere özel, lüks mezarlar tasarlamaya başlar. Ejder'in bu girişimi, köyde büyük yankı uyandırır. Bazıları Ejder'in bu girişimini desteklerken, bazıları da onu eleştirir.

Ejder, lüks mezarlar tasarlamanın yanı sıra, köydeki insanlara da yardım etmeye çalışır. Ejder'in yardımları, köyde büyük bir değişime yol açar.

Film, ölüm ve yaşam kavramlarını farklı bir bakış açısıyla ele alan, dram ve komedi unsurlarını harmanlayan bir yapımdır.