70 Görüntülenme
BETOFFICE 100 TL Deneme Bonusu Al ! Banka Gibi Site! Yılların Güvencesi ile Limitsiz Çekim İmkanı!
7.6 IMDB Puanı

Mustang 2015 izle

(Mustang)
Senaryo Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 46 ödül & 63 adaylık. total
Mustang (2015) izle ⚡ 1080p 4K film izleme kalitesi ile Mustang Full HD HDfilmizlefan ile film seyredin ⭐ Mustang, Deniz Gamze Ergüven'in yönettiği ve 2015 yılında gösterime giren bir Türk-Fransız-Alman-Katar yapımı filmdir. Film, İnebolu'da yaşayan beş kız kardeşin özgürlükleri için verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Filmin başrollerinde Güneş Şensoy, Doğa Doğuşlu, Elit İşcan, Tuğba Sunguroğlu ve İlayda Akdoğan yer alıyor.

Film, Lale ve kardeşleri olan Nur, Ece, Selma ve Sonay'ın hikayesini anlatıyor. Kız kardeşler, okul çıkışı sınıftan erkeklerle sahilde oynadıkları masum bir oyunun kasaba halkı tarafından edepsizlik olarak yorumlanması sonucu adeta ev hapsine mahkum olurlar. Kız kardeşlerin saçları kesilir, dışarı çıkmaları yasaklanır ve ev işlerine mahkum edilirler.

Kız kardeşler, bu duruma karşı bir şekilde direnmeye karar verirler. Lale, kardeşlerini bir araya getirir ve birlikte kaçmaya karar verirler. Kız kardeşler, Karadeniz'in zorlu coğrafyasında, ailelerinin ve toplumun baskılarına karşı özgürlüklerini kazanmak için mücadele ederler.

Film, kız çocuklarının özgürlükleri için verdiği mücadeleyi, masumiyetlerini kaybetmeye karşı direnişini ve tutkularını çarpıcı bir şekilde anlatıyor. Film, aynı zamanda, Türkiye'nin bazı bölgelerinde hala yaygın olan kız çocuklarının evlendirilmeye zorlanmasını ve toplumsal baskıyı da gözler önüne seriyor.

Film, 68. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarıştı ve Altın Kamera ödülünü kazandı. Film, ayrıca birçok uluslararası festivalde ödüle layık görüldü.