64 Görüntülenme
Yaparsın Şekerim 2022 izle
8.3 IMDB Puanı

Yaparsın Şekerim 2022 izle

(You Can Do It, My Dear!)
Yönetmen
Senaryo Zeynep Miraç
Yaparsın Şekerim (2022) izle ⚡ 1080p 4K film izleme kalitesi ile Yaparsın Şekerim Full HD HDfilmizlefan ile film seyredin ⭐
Yaparsın Şekerim, 2022 yapımı bir Türk belgesel filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Ercan Kesal üstlenmiştir. Film, Türk tiyatrosunun önemli ismi Haldun Dormen'in 94 yıllık etkileyici kariyerini konu alıyor.

Filmin konusu şu şekilde özetlenebilir:

Film, Türk tiyatrosunun önemli ismi Haldun Dormen'in 94 yıllık etkileyici kariyerini anlatıyor.

Dormen, 1928 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okurken, aynı zamanda tiyatroyla ilgilenmeye başladı. 1950 yılında, arkadaşlarıyla birlikte Dormen Tiyatrosu'nu kurdu.

Dormen Tiyatrosu, Türk tiyatrosunun en önemli tiyatro topluluklarından biridir. Dormen, tiyatronun kurucusu ve yönetmeni olarak, sayısız başarılı oyuna imza attı.

Dormen, aynı zamanda oyuncu, yönetmen, yazar ve çevirmendir. Türk tiyatrosuna yaptığı katkılardan dolayı, birçok ödüle layık görüldü.

Film, Dormen'in tiyatroya olan tutkusunu ve başarılarını gözler önüne seriyor. Filmde, Dormen'in ailesi, arkadaşları ve meslektaşları ile yaptığı röportajlar yer alıyor.