57 Görüntülenme
Altın Tabancalı Adam izle (1974)
6.7 IMDB Puanı

Altın Tabancalı Adam izle (1974)

(The Man with the Golden Gun)
Yönetmen
Senaryo Richard Maibaum, Tom Mankiewicz, Ian Fleming
Ödüller 2 ödül & 1 nomination
Altın Tabancalı Adam (1974) izle ⚡ 1080p 4K film izleme kalitesi ile Altın Tabancalı Adam Full HD HDfilmizlefan ile film seyredin ⭐ 1974 yapımı The Man with the Golden Gun (Altın Tabancalı Adam), James Bond serisinin dokuzuncu filmidir. Roger Moore ikinci kez Bond rolünde izleyici karşısına çıkar. Film, Ian Fleming'in aynı adlı romanından esinlenerek uyarlanmıştır.

Hikaye, James Bond'un, güneş enerjisini ölümcül bir silaha dönüştüren bir cihazı ele geçirmek isteyen Francisco Scaramanga (Christopher Lee) adlı bir suikastçı peşinde Hong Kong, Makao, Tayland ve Güney Çin Denizi'ne uzanan aksiyon dolu bir macerasını konu alır. Scaramanga, bu cihazı kullanarak, istediği herkesi öldürebilmektedir.

Bond, Scaramanga'nın izini sürerken, kendisine yardım eden ve aynı zamanda bir CIA ajanı olan Mary Goodnight (Britt Ekland) ile tanışır. Scaramanga, Bond'u kendisini öldürmeye davet eder ve her öldürdüğü kişi için atılan mermilerin bir tanesini altın bir tabancaya koyar. Bu altın tabanca, Scaramanga'nın nihai silahı olacaktır.