51 Görüntülenme
Avatar HD Film izle
7.9 IMDB Puanı

Avatar HD Film izle

(Avatar)
Yönetmen
Senaryo James Cameron
Ödüller 3 Oscar Kazandı. 90 ödül & 131 adaylık. total
Avatar (2009) izle ⚡ 1080p 4K film izleme kalitesi ile Avatar Full HD HDfilmizlefan ile film seyredin ⭐ Avatar, James Cameron tarafından yönetilen ve yazılan 2009 yapımı bir Amerikan epik bilim kurgu filmidir. Film, Pandora adlı uzak bir gezegende geçiyor. Pandora, Na'vi adlı insan benzeri bir ırkın yaşadığı, zengin bir bitki örtüsüne ve hayvan yaşamına sahip bir dünyadır.

Jake Sully (Sam Worthington), bir hırsızlık olayında ağabeyi öldürüldükten sonra, ölen ağabeyinin yerine Pandora'da yaşamaya gönüllü olan belden aşağısı felçli eski bir deniz piyadesi. Sully, Pandora'daki bir maden şirketinin insan-Na'vi melezi avatarları kullanan bir programına katılır.

Sully, Na'vi'nin kültürünü ve yaşam tarzını öğrenmeye başlar ve Neytiri (Zoe Saldana) adında bir Na'vi kadınla tanışır. Sully, Neytiri ve Na'vi halkının, maden şirketinin Pandora'nın kaynaklarına erişmesini engellemek için verdiği mücadeleye katılır.

Film, ekoloji, kültürel asimilasyon ve insan doğası gibi temaları ele alıyor. Film, eleştirmenlerden ve izleyicilerden büyük beğeni topladı ve gişede büyük bir başarı elde etti.