45 Görüntülenme
Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında Türkçe Dublaj 1080p izle
6.9 IMDB Puanı

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında Türkçe Dublaj 1080p izle

(Doctor Strange in the Multiverse of Madness)
Yönetmen
Senaryo Michael Waldron, Stan Lee, Steve Ditko
Ödüller 9 ödül & 20 Adaylık.
Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında (2022) izle ⚡ 1080p 4K film izleme kalitesi ile Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında Full HD HDfilmizlefan ile film seyredin ⭐
Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 2022 yılında vizyona giren ve Marvel Sinematik Evreni'nin (MCU) 28. filmi olan bir Amerikan süper kahraman filmidir. Sam Raimi tarafından yönetilen ve Michael Waldron tarafından yazılan filmin başrollerinde Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor, Benedict Wong, Xochitl Gomez, Rachel McAdams ve Patrick Stewart yer alıyor.

Film, Doctor Strange: Far From Home (Örümcek-Adam: Evden Uzakta) filminin olaylarından sonra geçmektedir. Doctor Strange, Örümcek-Adam'a yardım etmek için çoklu evreni açmıştır, ancak bu büyü ters gider ve diğer evrenlerden tehlikeli varlıklar MCU'ya geçer.

Doctor Strange ve Wanda Maximoff (Scarlet Witch), diğer evrenlerden gelen tehditleri durdurmak ve çoklu evreni kurtarmak için birlikte çalışır. Ancak Wanda, çocuklarını kurtarmak için başka evrendeki versiyonlarından güçlerini almaya çalışır ve bu da onu karanlık bir yola sürükler.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness, çoklu evren konseptini MCU'ya daha derinlemesine inceleyen bir filmdir. Film aynı zamanda Wanda Maximoff karakterinin gelişimini anlatması ve MCU'nun geleceği için önemli ipuçları vermesi açısından da önemli bir yere sahiptir.