70 Görüntülenme
Yaşamak İçin Öldür izle (1973)
6.7 IMDB Puanı

Yaşamak İçin Öldür izle (1973)

(Live and Let Die)
Yönetmen
Senaryo Tom Mankiewicz, Ian Fleming
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 3 ödül & 3 adaylık. total
Yaşamak İçin Öldür (1973) izle ⚡ 1080p 4K film izleme kalitesi ile Yaşamak İçin Öldür Full HD HDfilmizlefan ile film seyredin ⭐ 1973 yapımı Live and Let Die (Yaşamak İçin Öldür), James Bond serisinin sekizinci filmidir. Roger Moore, Sean Connery'nin yerine Bond rolünde ilk kez izleyici karşısına çıkar. Film, Ian Fleming'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Hikaye, New Orleans'ta uyuşturucu kaçakçılığı yapan kötü adam Dr. Kananga (Yaphet Kotto) ve onun dev Voodoo tapınağı San Monique'i araştırmak üzere gönderilen James Bond'u konu alır. Kananga, uyuşturucu bağımlısı kişileri Voodoo büyüleriyle kontrol ederek, onları istediği her şeyi yapmaya zorlamaktadır.

Bond, Kananga'nın uyuşturucu kaçakçılığı operasyonunu araştırırken, onun Harlem'deki bir suç lordu olan Mr. Big (Julius Harris) ile işbirliği yaptığını keşfeder. Mr. Big, uyuşturucu baronluğunu genişletmek için Kananga'ya yardım etmektedir.

Bond, Kananga'nın Voodoo büyülerine ve Mr. Big'in gangster çetesine karşı mücadele ederken, Kananga'nın sevgilisi ve aslında CIA ajanı olan Solitaire (Jane Seymour) ile de romantik bir ilişki yaşar. Solitaire, Bond'a Kananga'nın planlarını ifşa eder ve onunla birlikte Kananga'yı yenmek için çalışır.